Pazartesi

Fön Öncesi Saç Bakım Spreyi Tarifim


Kuru, ince ve boya işlemi nedeniyle fazlasıyla yıpranan saçlar, nemini kaybediyor ve fön düzleştirici derken uç kısımları bir türlü kendine gelemiyor. Bende maskeler ve serumlar derken bunu biraz da olsa azaltmayı başardım.

Fön işlemi sırasında hasarı en aza indirmek ve saçımın nemini kaybetmemesi için kendi formülüm olan bir saç bakım spreyi kullanıyorum, saç bakım spreyi için gerekli malzemeler;

*Boş bir fısfıslı şişe.
*bir çay bardağı dinlenmiş su,
*1 tatlı kaşığı avokado yağı; avokado yağı saçın matlığını alıp nemlendirme işlevi görüyor.
*1 tatlı kaşığı defne yağı; saç uçlarının kırılmasını engelleyip saçları güçlendiriyor.
*1 tatlı kaşığı badem yağı;  saç kayıplarını en aza indirip avokado yağı gibi saçın nemini koruyor.

Karıştırılmadan önceki resmi;*Karıştırıldıktan sonraki hali;  fön öncesi diplere gelmeyecek şekilde saçlarımıza sıkıyoruz ve her kullanımdan önce şişeyi çalkalamayı unutmuyoruz. Tarifte verdiğim miktardan fazlasını yapmayın, uzun süre şişede kalan yağlar işlevini yitiriyor.
3 yorum :

  1. Çok gzel. Teşşekkürler.

    YanıtlaSil
  2. Adsız19:04

    hımm dogru demiSSin tarıf guzel yanii 3 tane yag var alınacak zaten yapılabilir bu mavı sulardan glıss falan sıkıyorum bende yumuşak olsun dıye sert oluyorya saç ozaman cabuk kırılıyor fonde duzlestırmEde falaN ..

    YanıtlaSil

*** This is the only comment field . Please don't share your site link here. I don't publish comments that contain Link.
*** Lütfen, site linklerinizi paylaşmak adına yorum yapmayın; site linki içeren yorumları yayınlamıyorum: