Pazartesi

Okuduklarım: '' Plaj Evi '' & Kahve Keyfi Eşliğinde Keçe ve Çikolata Tasarımı


Yılbaşından önce yapılan yolculuklar, bol bol gezme, diğer işlerimin yoğunluğu derken blog açısından biraz tembel oldum farkındayım :) 6 ay önce İzmir Alsancak Sevgi yolundan aldığım ve aldıktan bir süre sonra okuyup bitirdiğim Mary Alice Monroe 'nin Plaj Evi romanıyla ilgili yorumlarımı yazmayı unuttuğumu kayıtlarımı kontrol ettiğimde fark ettim.
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun biri olarak Alsancak Sevgi Yolunun yeri ayrıdır bende. Oraya her gidişimde kitapçıları tek tek dolaştığım üniversite günlerime giderim. Pahalı kitapları en uygun fiyata aldığım için daha fazla kitap alma okuma isteği de uyandıran yegane yerlerden biridir :) Bu kitabında 22 tl satış fiyatı olmasına rağmen 5 tl 'ye almıştım........................................Kitap toplamda 450 sayfa ve biraz monoton bir ilerlemeye sahip ama ilginç olan kısmı bitirmek için o monotonluğa rağmen okuma isteğinin kaybolmaması. Roman 40 'lı yaşlarında Cara 'nın etrafında dönüyor. Genç kızken okumak için fırsattan istifade terk ettiği evine 20 yıl sonra dönüşünü, nefret ettiği durumlarla yüzleşmesine ve annesiyle olan bağlarının aslında onun düşündüğü gibi olmadığını anlatıyor. 
 İçerisinde aşk ta var, kariyerde, Cara 'nın isminin geldiği ve annesinin düşkün olduğu Caretta Caretta kaplumbağalar da var :) Plaj evinde geçen ve '' evin yolunu bulmanın romanı'' olarak tanımlayabilirim. Kişiler çok fazla olmadığı için beyni yormuyor, ruhsal geçişler  ve duygusal karmaşa da olmayınca okuyup bitirmek daha kolay oldu.


Kahvenin yanında çikolata en büyük zaafım. Bu tatlı çikolatalar Flormar 'ın Yılbaşı çikolataları :) Dış tasarımları chocchic 'e ait . Özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etmek, markanıza yada kurumsal olarak çikolata tasarlatmak isterseniz sitesinde birbirinden farklı tasarımlar mevcut. Sitesine direkt gitmek için => Çikolata Tasarımı Tıktık

Çikolataların özenli yılbaşı kabı ise Kokoş Keçe tarafından tasarlanmış, çikolar bitince kendisi fırçalarımı koymak için biçilmiş kaftan :) Kalemlik olarak da değerlendirilebilir. Kendisine özel zamanlarınız veya farklı tasarımlar için bloguna ışınlanmanızı öneririm => Kokoş Keçe Tıktık  Çok fazla yazı birikti artık bol içerikli ve keyifli yazılarımla karşınızda olacağım :) Herkese mutlu bir yıl ve güzel bir hafta diliyorum.
*** Daha fazla paylaşım & uygulamalı fotoğraflar ve her türlü soru ve önerileriniz için beni buralarda da bulabilirsiniz =>
Contact / Mail =>  sennur@makeuparfume.com

4 yorum :

 1. Petito ayıcığın tatlılığı :)) Bol ve keyifli okumaların olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Petito dayanamadiklarim arasinda ☺ çok teşekkür ederim tatlim :*

   Sil
 2. Ben de bir petito hastasıyım :) bu arada kitabın içeriğini de merak ettim :)
  ayrıca izmirli misin sen de benim gibi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazı içerisinde kitabın içeriğini detaylı olarak anlattım aslında, bu arada evet İzmirliyim :)

   Sil

*** This is the only comment field . Please don't share your site link here. I don't publish comments that contain Link.
*** Lütfen, site linklerinizi paylaşmak adına yorum yapmayın; site linki içeren yorumları yayınlamıyorum: